Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Patarimai

2020-09-28
Automobiliniai kilimėliai

Apsaugokite savo automobilio saloną nuo netyčia išsipylusių gėrimų, purvo ir dėvėjimosi, suteikite kelionėms automobiliu komforto ir prabangos naudodami kokybiškus automobilinius kilimėlius. Šioje prekių kategorijoje rasite „Alburnus“, „Automax“, „Drift“, „Novline“, „Arostė“, „Smilga“ ir kitų žinomų bei patikimų gamintojų tekstilinius bei guminius kilimėlius ir jų komplektus. Mūsų parduodami automobiliniai kilimėliai puikiai atrodo ir ilgai bei patikimai tarnauja.


Kokią kilimėlio medžiagą rinktis – gumą ar tekstilę?


Renkantis automobiliui kilimėlį ar jų komplektą, visų pirma kyla klausimas, ar pirkti guminius kilimėlius, ar vis dėlto pasirinkti tekstilinius kilimėlius švarai ir jaukumui automobilio viduje užtikrinti. Į klausimą atsakysite lengviau, jei nuspręsite, kokio švaros lygmens automobilyje siekiate ir kiek jums svarbi automobilio salono išvaizda.


Guminiai automobiliniai kilimėliai


Guminius kilimėlius rekomenduojame itin praktiškiems žmonėms, kurie žino, kad jų automobilio kilimėlio laukia aibė išbandymų: purvu ar sniegu aplipę batai, augintinio plaukai ir įvairūs nešvarumai. Jei automobiliu naudojatės kasdien ir vykdote įvairią veiklą, po kelionių lengvai ir greitai sugrąžinsite salonui švarą, nes guminius kilimėlius lengva plauti ir džiovinti. Be to, į juos neįsigeria tepalai ir skysčiai bei ant batų į saloną patenkančios druskos.

Kai kurie guminių kilimėlių modeliai turi paaukštintus bortelius, todėl iš lauko į saloną patekęs vanduo ar ištirpęs sniegas nuo kilimėlių nenubėga. Taip automobilio dugnas geriau apsaugomas nuo drėgmės, purvo ir korozijos rizikos. Jei norite, kad kilimėliai būtų itin atsparūs trinčiai ir plyšimui, rekomenduojame rinktis poliuretano gumos kilimėlius.

Renkantis guminius kilimėlius svarbu atkreipti dėmesį į gumos kokybę, kadangi pigesni kilimėliai gali nudažyti batus, o šviesūs bateliai gali būti sugadinti nebepataisomai. Žiemą dažniausiai nešiojame tamsios spalvos avalynę, tad šiuo laikotarpiu tinka guminiai kilimėliai. O šiltuoju metu laiku, kai tamsius batus iškeičiame į šviesius, rekomenduojama rinktis tekstilinius automobilių kilimėlius.


Tekstiliniai automobiliniai kilimėliai


Tekstiliniai kilimėliai sukuria automobilyje ypatingos švaros ir išskirtinio jaukumo įspūdį, tačiau jiems reikia kiek kitokios priežiūros nei guminiams kilimėliams. Tekstilinius kilimėlius reikėtų dažniau siurbti ar purtyti, kad juose nesikauptų dulkės ir nešvarumai. Jei siekiate nepriekaištingos švaros, šiuos kilimėlius būtina reguliariai plauti, o išplovus – visada gerai išdžiovinti. Kitaip šie kilimėliai reaguoja ir į drėgmę. Vandenį kilimėlis sugeria į save, o esant palankioms sąlygoms greitai išgarina drėgmę, todėl tokią automobilio grindų apsaugą rekomenduojama rinktis tais atvejais, kai salone retai susidaro daug drėgmės.

Tinkamai prižiūrimi tekstiliniai kilimėliai ne tik puoš jūsų automobilio saloną, bet taip pat ant jų bus malonu būti basomis. Žiemos metu tekstiliniai kilimėliai suteiks šilumos pojūtį, nes tekstilės šiluminis laidumas yra mažesnis nei gumos, o tai reiškia, kad liečiant tekstilę ji atrodo šiltesnė.


Jūsų automobiliui siūlome tiek universalius, tiek modelinius kilimėlius


Jei ieškote automobilio grindų apsaugos už priimtiną kainą, įsigykite universalius automobilinius kilimėlius. Šie kilimėliai pagaminti taip, kad tiktų daugelio gamintojų automobiliams nepriklausomai nuo automobilio modelio.

Prieš pirkdami kilimėlį mūsų elektroninėje parduotuvėje galite patikrinti, ar jis tiks būtent jūsų automobiliui. Beje, pasirinkę įdomaus dizaino universalius kilimėlius galėsite išsiskirti iš tos pačios automobilio markės vairuotojų minios, suteikdami savo automobiliui unikalumo.

Jei vis dėlto norite idealiai jūsų automobiliui tinkančių kilimėlių ir siekiate išlaikyti automobilio interjerą tokį, koks jus pasitiko vos įsigijus automobilį, rinkitės modelinius kilimėlius. Būsite tikri, kad kilimėlis tobulai priglus prie automobilio grindų ir uždengs visą paviršių. Kilimėlių gamintojai siekdami tobulybės modelinius kilimėlius profesionaliai išpjauna naudodami lazerines technologijas, todėl kilimėliai tiesiog susilieja su automobilio erdve. Be to, modeliniai kilimėliai skirti ir tiems automobiliams, kuriuose kilimėliai prie automobilio grindų tvirtinami specialiais plastikiniais laikikliais.

2020-09-28
Automobilinių lempučių pakuotės. Kaip jas skaityti?

Automobilio apšvietimo reikalavimai yra itin reikšmingi, kadangi tai vienas iš faktorių lemiančių saugumą keliuose. Automobilio apšvietimas turi užtikrinti ne tik komfortišką matomumą pačiam vairuotojui, bet ir nesukelti jokių avarinių situacijų, akindamas kitus vairuotojus. Ilgainiui kiekvienas vairuotojas susiduria su problemomis kaip su prastesniu automobilinių lempučių ryškumu arba jų perdegimu, kas reiškia, kad laikas įsigyti naujas automobilines lemputes. Informacija, pateikta ant automobilių lempučių pakuotės, yra savotiškas žemėlapis, kurio ženklus teisingai interpretavus sužinosime ar produktas tikrai yra tinkamas. Taigi, kaip skaityti automobilių lempučių įpakavimo simbolius?


Raidės ir skaičiai


Ant automobilinių lempučių pakuočių visada išvysime raides ir skaičius, kurie apibūdina lempučių tipą ir galią. Taip galime sužinote, kokia lemputė slypi dėžutės viduje ir įsitikinti, ar ji tinkamą mūsų transporto priemonei.


Priekiniuose žibintuose sumontuotus šviesos šaltinius galima suskirstyti į tris pagrindinius tipus: halogeną, ksenoną ir diodą.


Pačios populiariausios lemputės priekiniams žibintams yra pažymėtos simboliu H, kas identifikuoja, kad lemputė yra halogeninė . Populiarios halogeninių lempučių rūšys - H1, H3, H4 ir H7. Šios lemputės sukuria baltą šviesą. Skaičius nurodytas prie simbolio H, nurodo lemputės galią, pavyzdžiui, H4 – 60/55 W ar H7 – 55 W. Svarbu pridurti, kad lempučių rūšis H4 yra vienintelė su dviem gijos siūlais – tolimosiomis ir artimosiomis šviesomis.


D simbolis yra naudojamas pažymėti ksenono lemputes. Ksenonai yra modernesnis šviesos šaltinių tipas ir yra tikrai patvaresnis už halogeną bei skleidžia daug baltesnę šviesą. Lempučių tipai: D1S ir D2S (reflektoriai su objektyvu) ir D1R su D2R (reflektoriai su atšvaitu). Taip pat ant pakuotės galima išvysti žymėjimą H.I.D, kas identifikuoja ksenono lempos žymėjimą – High Intensity Discharge Lamp.


Šviesos diodai , arba kitaip žinomus kaip LED, vis dažniau yra naudojami naujų automobilių priekiniuose žibintuose. Dažnas LED lemputės įjungimas ir išjungimas visai neturi įtakos jos tarnavimo trukmei. LED lemputės naudingo tarnavimo laikas yra gerokai ilgesnis nei kitų rūšių lempučių. Kai kurios LED lemputės tarnauja iki 60 000 valandų, kai tuo tarpu halogeninės lemputės tarnavimo laikas dažnai siekia tik iki 1 000 valandų veikimo. LED lemputės ilgaamžiškumas su kaupu kompensuoja pakankamai aukštą jos kainą. Ant lemputės pakuotės nurodytas jos naudingo tarnavimo laikas – tai dydis, nurodantis bendrą lemputės tarnavimo laiką iki to momento, kai lemputės šviesos srautas sumažėja iki 70 % jos pradinio šviesos srauto.

Kai kurios skaitmeninės LED lemputės turi skaitmenizuotą valdymo bloką. Ši sistema pritemdo šviesą, kuri kristų ant besiartinančių transporto priemonių ir toliau šviečia tose zonose, kurias būtina apšviesti. Ilgo spindulio matricoje išdėstyti šviesos diodai prie besikeičiančių aplinkybių prisitaiko milisekundžių tikslumu. Neskaitant LED lemputės įrenginio sudėtingumo, ją lengvą įdiegti bet kokio tipo transporto priemonėje.


Homologacija


ECE žymėjimas. Lietuvoje privaloma naudoti lemputes ir lempas atitinkančias ECE standartus. Kiekvienas išorinis šviesos šaltinis, naudojamas transporto priemonėse, turi būti homologuotos – atitikti transporto priemonėms keliamus reikalavimus. Svarbu paminėti, kad važiavimas su nehomologuotu apšvietimu gresia bauda ir gali tekti iš naujo atlikti techninę apžiūrą. Homologacijos nebuvimas reiškia, kad lempa ar lemputė neatitinka ECE standartų, pavyzdžiui, šviesos šaltinis turi per didelę galią arba pernelyg stiprų mėlyną filtrą, kuris netinkamai gali apšviesti kelią.

Ant plastikinių lempučių elementų esanti raide E su skaičiumi rėmelyje reiškia europinės šviesos šaltinio homologaciją, kur skaičius nurodo šalį, kurioje buvo suteikta homologacija. Kiekviena Europos Sąjungos šalis privalo turėti savo homologaciją.


Kiti svarbūs rodikliai


UV filtras. Halogeninėse lempose yra naudojas UV filtras, kuris nėra matomas plika akimi, tad informacijos apie šį bruožą reikia ieškoti ant pakuotės. Lemputės, kurios neturi šio filtro, daro atšvaitą matiniu ir sukelia reflektoriaus lęšio geltonumo. Ilgainiui filtras nebeatlieka savo vaidmens ir nebeskleidžia tiek daug šviesos kaip turėtų.

Cokolis/tipas. Ant prekės pakuotės esanti raidė nurodo cokolio tipą arba formą, šalia raidės esantis skaičius žymi lizdo plotį arba atstumą tarp lemputės kontaktų. Statant LED lemputę į lizdą yra svarbus poliškumas. Jei į lizdą įstatyta lemputė nešviečia, reikėtų sukeisti vietomis kontaktus.

Įtampa, V. Šis duomuo rodo, kokia įtampa reikalinga darbui atlikti. Įtampa matuojama voltais (V). Jei įtampa per maža arba viršija ant lemputės nurodytą maksimalią leistiną įtampos ribą, lemputė gali visai nešviesti, sugesti arba jos tarnavimo laikas gali žymiai sutrumpėti.

Galia, W. Galia rodo elektros suvartojimo lygį. Galia yra matuojama vatais (W). Pavyzdžiui, kai kurios automobilinės 2 vatų galios lemputės šviečia 52 liumenų ryškumu, o kitos 30-ties vatų galios lemputės, šviečia 6 500 liumenų ryškumu.

Šviesos spalva. Šviesos spalvos skalė matuojama kelvinais ir yra vadinama Kelvino temperatūros skale bei žymima raide K. Kelvino skalėje šiltai balta šviesa (angl. warm white) atitinka 2 700K – 3 000K. Tai balta šviesa su gelsvu atspalviu. Šis šviesos atspalvis artimas kaitrinei lemputei. Neutraliai balta šviesa (angl. neutral white) atitinka 4 000K – 4 500K. Šios temperatūros šviesa yra visiškai balta be jokio geltono ar mėlyno atspalvio. Šaltai balta spalva (angl. cold white) atitinka 6 000 – 6 500K. Tai ryškiai balta šviesa su melsvu atspalviu.

Šviesos stiprumas, lm. Liumenai arba lm – tai žmogaus akiai matomo šviesos srauto matavimo vienetas. Lotynų kalba žodis liumenas reiškia šviesą. Automobilio LED lemputė gali skleisti 52, 6 500 ir daugiau liumenų ryškumo šviesą.

2020-05-12
Didžiausi mitai apie automobilines padangas ir jų keitimą

Keičiantis sezonui naujos padangos aktualios daugumai vairuotojų. Vieni jas keičia patys, kiti naudojasi autoserviso paslaugomis. Tiems, kurie padangų keitimu rūpinasi pirmą kartą, gali kilti klausimų. Tačiau mitais apie automobilių padangas ir jų keitimą nereikėtų tikėti. Kokie jie?


Protektoriaus gylis parodo padangos ilgaamžiškumą


Nemažą dalį vairuotojų stebina tai, kad padangos gali sudilti net ir nenuvažiavus daug kilometrų. Kai kurie automobilių gamintojai rekomenduoja jas pakeisti maždaug kas 5–6 metus, nepriklausomai nuo protektoriaus gylio. Padangų, kurios yra naudojamos 7–8 metus, gumos savybės pakinta, todėl nebeužtikrinamas geras sukibimas su kelio danga. Tokiu atveju turėtų būti įsigyjamosios naujos padangos - geriausia tai padaryti internetu, tiesiog spauskite ant nuorodos ir įsitikinkite tuo patys.

Padangų amžių parodo specialus DOT žymėjimas, kuris yra nurodytas ant jų šono. Numeris susideda iš keturių skaitmenų. Pirmieji du skaitmenys nurodo pagaminimo savaitę, o likusieji - metus. Pavyzdžiui, jei DOT numeris yra 1715, tai reiškia, kad padanga pagaminta 2015 metų 17-tą savaitę.


Geriausia vadovautis slėgio rodmenimis ant padangos


Optimalus padangų slėgis nurodytas ant transporto priemonės, o ne ant padangos. Todėl rekomenduojama vadovautis slėgio rodmenimis, pateiktais ant automobilio kėbulo rėmo. Priklausomai nuo transporto priemonių, ši informacija gali būti pateikiama skirtingose ​​vietose, pavyzdžiui, ant vidinės kuro bako durelių pusės.


Ratų suvedimas reikalingas tik keičiant padangas


Kai kurie vairuotojai mano, kad ratų suvedimas turi būti atliktas tik keičiant padangas. Tačiau rekomendacijos yra kiek kitokios. Specialistai ratų geometriją pataria atlikti maždaug kas metus arba kas 10 000 km, taip pat po važiuoklės remonto. Jei važiuojant automobilį „traukia“ į kurią nors pusę, tai gali reikšti, kad metas atlikti ratų suvedimą. Daugeliu atvejų tai padeda pagerinti transporto priemonių valdymą, kuris gali sumažinti kuro sąnaudas ir apsaugoti padangas nuo netaisyklingo ir greito susidėvėjimo.


Naujos padangos visuomet montuojamos priekyje


Įprasta, kad keičiant tik dvi padangas, naujosios montuojamos automobilio priekyje. Tačiau viskas priklauso nuo to, kurie ratai yra varomieji, t. y. priekiniai ar galiniai. Varomųjų ratų padangos dėvisi greičiau. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ant vienos ašies dedamos padangos būtų vienodos.

Užsisakykite naujas padangas internetu greitai ir patogiai. El. parduotuvėje „Autoaibe.lt“ galite rasti platų padangų pasirinkimą. Jei turėte klausimų, konsultuokitės - patyrę specialistai pasiruošę jums padėti.


2020-05-12
Kaip išsirinkti akumuliatoriaus kroviklį?

Išsikrovus akumuliatoriui ne visuomet būtina pirkti naują, galima rasti ir kitą išeitį. Tokiais atvejais gali praversti akumuliatorių pakrovėjas. Nepaisant to, kad dažniausiai jis naudojamas žiemos metu, kai automobiliai neužsiveda dėl šalčio, tokį prietaisą verta turėti visuomet. Taigi, kaip išsirinkti labiausiai sau tinkantį?


Išsiaiškinkite, koks jūsų akumuliatorius

Prieš įsigyjant kroviklį, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokios rūšies jūsų akumuliatorius. Priklausomai nuo to gali skirtis jam įkrauti reikalinga įtampa. Jei ji per didelė, akumuliatorių galima sugadinti. Automobiliuose naudojami rūgštiniai (švino) akumuliatoriai skirstomi į:

· Standartinius skysto elektrolito (WET). Jie yra pigesni, pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau reikalauja daugiau priežiūros. Šie akumuliatoriai pripildyti elektrolitu, į kai kuriuos reikia įpilti distiliuoto vandens.

· Uždaro tipo (VRLA), kurie dar skirstomi į AGM ir GEL.Jie yra brangesni ir greičiau pasikrauna. Tokiuose akumuliatoriuose kur kas mažiau elektrolito, todėl distiliuoto vandens pilti nereikia. Jiems įkrauti tinka ir didesnės įtampos akumuliatorių pakrovėjas.

Išsiaiškinus, kokios rūšies akumuliatorius naudojamas, galima pereiti prie kitų aspektų.


Susipažinkite su prietaisų rūšimis

Tai pat kaip akumuliatoriai, jų krovikliai gali būti skirtingų rūšių. Jos yra dvi:

· Standartiniai.

· Su užvedimo funkcija. Toks akumuliatoriaus įkrovimo įrenginys veikia kaip atskiras energijos šaltinis ir labai praverčia, kai reikia užvesti automobilį, kurio akumuliatorius yra visiškai išsikrovęs.

Taigi, prieš perkant tokį prietaisą, vertėtų atidžiai apgalvoti, kuomet jo gali prireikti.


Nuspręskite, kokio galingumo reikia

Vertinant įrenginio galingumą, reikėtų atkeipti dėmesį į krovimo srovę, kuri nurodoma amperais (A). Kuo ji didesnė, tuo greičiau įkraunamas akumuliatorius. Tačiau svarbu nepamiršti, kad greitas įkrovimas nėra gerai. Todėl rekomenduojama, kad įkroviklio srovė neviršytų akumuliatoriaus talpos daugiau nei 10 %. Pavyzdžiui, jei turimo akumuliatoriaus talpa yra 60 Ah, jam įkrauti pakanka 6 A srovės.


Pasirinkite veikimo būdą

Pagal veikimo būdą akumuliatoriaus pakrovėjas gali būti:

· Automatinis. Dažniausiai jis turi kelis įkrovimo etapus, per kuriuos pasiekiamas 100 % įkrovimo lygis ir maždaug toks pastoviai palaikomas.

· Rankinis. Jo įkrovimo etapus reikia prižiūrėti patiems: pagrindinio krovimo metu akumuliatorius įkraunamas iki 80 % talpos, gilaus krovimo – iki 100 %, o impulsinio palaikomojo – palaikomas 95–100 % įkrovimo lygis.


Autoaibe.lt galite išsirinkti norimą akumuliatoriaus įkrovimo įrenginį – čia jų pasirinkimas labai platus. Užsisakius prekes internetu, jos saugiai pristatomos į norimą vietą. Todėl jums nereikia niekur vykti – tai patogu ir greita.


2020-03-23
Dažniausi amortizatorių gedimai ir jų priežastys

Amortizatoriai pasižymi pakankamai sudėtinga konstrukcija, todėl nustatyti jų gedimus dažniausiai nėra itin lengva. Pastebima, kad iškylančios problemos dažniausiai būna susijusios su netinkamu amortizatorių montavimu ir eksploatacija. Turint tam tikrų žinių, pastebėti ir atpažinti įvairius jų gedimus gali būti paprasčiau.


Dažniausiai iškylančios problemos


· Šių pakabos elementų gedimų būna pačių įvairiausių. Kaip dažniausiai pasitaikančius galima išskirti šiuos:

· pažeistas amortizatoriaus koto riebokšlis;

· konstrukcijos vidaus pažeidimai, susiję su vožtuvų mazgo ar stūmoklio gedimais, natūraliu susidėvėjimu;

· amortizatoriaus lūžimas dėl tvirtinimo kilpos nutrūkimo, koto perlūžimo, atraminių gumų pažeidimo ar susidėvėjimo;

· mechaninis konstrukcijos pažeidimas, toks kaip įtrūkimas, korpuso įdubimas;

· dujų nebuvimas amortizatoriuje ;

· prastos elemente esančių skysčių savybės.

· Tokius gedimus gali lemti tiek neprofesionalus jų montavimas, tiek netinkamos eksploatacijos sąlygos.


Kaip atpažinti gedimus ?


Požymių, išduodančių, kad automobilio amortizatoriai pažeisti, yra pakankamai nemažai. Tai gali būti:

· alyvos lašai ar nutekėjimas ant konstrukcijos korpuso ir koto;

· nutrauktas elemento tvirtinimas;

· važiuojat amortizatorius pernelyg „minkštas“;

· sulinkęs arba sulūžęs konstrukcijos kotas;

· įdubimas amortizatoriaus korpuse;

· įstrigęs amortizatorius;

· bildesys konstrukcijoje ir t.t.


Kiekvieną jų gali lemti net keletas skirtingų priežasčių.


Pavyzdžiui, alyvos nutekėjimas atsiranda tiek dėl natūralaus tarpiklio susidėvėjimo, tiek dėl korozijos. Tai gali būti ir amortizatoriaus koto pažeidimo montavimo metu pasekmė. Pakabos elemento tvirtinimas nulūžta tiek dėl ilgo eksploatavimo, tiek dėl pernelyg didelės apkrovos (pavyzdžiui, smūgio metu).

Stiprus smūgis, automobilio geometrijos pažeidimai, taip pat montavimo technologijos nesilaikymas gali sukelti amortizatorių koto sulinkimą arba lūžimą. Įstrigimas dažnai pasireiškia dėl vidinių konstrukcijų pažeidimų, vandens patekimo ir nekokybiško skysčio naudojimo.


Ko imtis pastebėjus problemą?


Jei pastebėjote, kad jūsų automobilio amortizatoriai veikia neįprastai , rekomenduojama juos patikrinti ir, reikalui esant, pakeisti. Daugeliu atvejų tai - efektyviausias problemų sprendimo būdas. Plačiame Autoaibe.lt asortimente galite rasti platų šių priemonių pasirinkimą. „Laiku atliktas remontas gali padėti išvengti rimtų transporto priemonių gedimų ir didesnių finansinių nuostolių.

Ieškote naujų amortizatorių? Tuomet esate ten, kur reikia. Gausiame el. parduotuvės Autoaibe.lt asortimente, galite rasti didelį šių pakabos elementų pasirinkimą. Čia kiekvienas įsigys tai, ko jam reikia. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo ar tuirite klausimų, visuomet drąsiai kreipkitės į mūsų specialistus. Jie turi sukaupę nemažai patirties, todėl gali duoti naudingų patarimų ir padėti apsispręsti. Nedelskite, užsisakykite autodalis internete ir pasirūpinkite savo automobiliu jau dabar!

2020-03-17
Patarimai keičiantiems automobilines lemputes

Automobilinių lempučių keitimu dažniausiai rūpinasi patys vairuotojai. Visgi, tai darant pirmą kartą vertėtų susipažinti su keletu aspektų. Tai bene geriausias būdas išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios gali lemti techninius automobilio gedimus, grėsmę savo ir kitų eismo dalyvių saugumui.


Pasirinkite tinkamas lemputes


Pirmasis žingsnis – tinkamų lempučių įsigijimas. Šių priemonių tipų yra keletas, todėl reikėtų atidžiai įvertinti konkrečios transporto priemonės žibintus. Pavyzdžiui, LED lemputės automobiliams šviečia labai ryškiai, todėl jos gali netikti halogeniniams žibintams. Tokiais atvejais šviesa yra netinkamai laužiama, todėl reikia papildomo reguliavimo, kuris taip pat ne visada padeda.

Todėl dar prieš įsigyjant lemputes rekomenduojama išsiaiškinti automobilio žibintų tipą ir pasirinkti atitinkamas priemones. Autoaibe.lt galite rasti platų jų asortimentą. Halogeninės, ksenoninės, o gal LED – užsisakykite būtent tas lemputes, kurių jums reikia.


Atkreipkite dėmesį į keitimo instrukcijas


Nors lemputes daugeliu atvejų pakeisti nėra labai sudėtinga (priklausomai nuo automobilio modelio), tai darant reikėtų laikytis nurodytų instrukcijų. Pirmiausia užgesinkite variklį ir įjunkite rankinį stabdį. Siekiant išvengti elektros iškrovos, automobilio šviesos turėtų būti išjungtos. Nors 12 V įtampa ir nėra stipri, jai esant galima pakenkti tiek automobiliui, tiek lemputei.

Nepriklausomai nuo to, ar naudojamos halogeninės, ksenoninės ar LED lemputės automobiliams, jas reikėtų laikyti ne už stiklinės, o metalinės dalies. Taip sumažinama lemputės pažeidimo tikimybė, nes po lietimo pirštais likę riebalai gali ženkliai sutrumpinti jos veikimo laiką. Tam, kad transporto priemonės žibintai skleistų vienodo ryškumo šviesą, vienu metu rekomenduojama pakeisti abiejų pusių lemputes – ypač, jei prieš tai jos buvo keistos tuo pačiu metu. Labai tikėtina, kad perdegus vienai, neužilgo nustos šviesti ir kita. Todėl toks sprendimas gali padėti sutaupyti laiko.


Neignoruokite iškilusios problemos


Kartais pasitaiko atvejų, kai vairuotojai ignoruoja perdegusias automobilio lemputes ir neskuba jų keisti. Tačiau pastebėjus tokią problemą ją reikėtų spręsti nedelsiant – priešingu atveju tai gali turėti rimtų pasekmių. Prastai šviečiantys žibintai kelia pavojų tiek jums patiems, tiek aplinkiniams. Tykančių grėsmių išties daug:

· sumažėjęs matomumas;

· pailgėjęs reakcijos ir stabdymo laikas;

· kitų vairuotojų klaidinimas – nepastebimi automobilio gabaritai, todėl gali atrodyti, kad tai motociklas ar dviratis.


Halogeninės, ksenoninės ir LED lemputės automobiliams pardavinėjamos tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, todėl prireikus jas galima patogiai įsigyti. Jei nesate tikri, kokio modelio priemones pasirinkti, visuomet galite pasitarti su konsultantais.


Pasirūpinkite savo automobiliu jau dabar. Plačiame Autoaibe.lt asortimente galite rasti didelį autodalių ir aksesuarų pasirinkimą. Mėgaukitės patogiomis ir saugiomis kelionėmis – patyrusių specialistų komanda pasiruošusi jums padėti!