Keičiantis sezonui naujos padangos aktualios daugumai vairuotojų. Vieni jas keičia patys, kiti naudojasi autoserviso paslaugomis. Tiems, kurie padangų keitimu rūpinasi pirmą kartą, gali kilti klausimų. Tačiau mitais apie automobilių padangas ir jų keitimą nereikėtų tikėti. Kokie jie?
Nemažą dalį vairuotojų stebina tai, kad padangos gali sudilti net ir nenuvažiavus daug kilometrų. Kai kurie automobilių gamintojai rekomenduoja jas pakeisti maždaug kas 5–6 metus, nepriklausomai nuo protektoriaus gylio. Padangų, kurios yra naudojamos 7–8 metus, gumos savybės pakinta, todėl nebeužtikrinamas geras sukibimas su kelio danga. Tokiu atveju turėtų būti įsigyjamosios naujos padangos - geriausia tai padaryti internetu, tiesiog spauskite ant nuorodos ir įsitikinkite tuo patys.
Optimalus padangų slėgis nurodytas ant transporto priemonės, o ne ant padangos. Todėl rekomenduojama vadovautis slėgio rodmenimis, pateiktais ant automobilio kėbulo rėmo. Priklausomai nuo transporto priemonių, ši informacija gali būti pateikiama skirtingose vietose, pavyzdžiui, ant vidinės kuro bako durelių pusės.
Kai kurie vairuotojai mano, kad ratų suvedimas turi būti atliktas tik keičiant padangas. Tačiau rekomendacijos yra kiek kitokios. Specialistai ratų geometriją pataria atlikti maždaug kas metus arba kas 10 000 km, taip pat po važiuoklės remonto. Jei važiuojant automobilį „traukia“ į kurią nors pusę, tai gali reikšti, kad metas atlikti ratų suvedimą. Daugeliu atvejų tai padeda pagerinti transporto priemonių valdymą, kuris gali sumažinti kuro sąnaudas ir apsaugoti padangas nuo netaisyklingo ir greito susidėvėjimo.
Įprasta, kad keičiant tik dvi padangas, naujosios montuojamos automobilio priekyje. Tačiau viskas priklauso nuo to, kurie ratai yra varomieji, t. y. priekiniai ar galiniai. Varomųjų ratų padangos dėvisi greičiau. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ant vienos ašies dedamos padangos būtų vienodos.
Užsisakykite naujas padangas internetu greitai ir patogiai. El. parduotuvėje „Autoaibe.lt“ galite rasti platų padangų pasirinkimą. Jei turėte klausimų, konsultuokitės - patyrę specialistai pasiruošę jums padėti.
Išsikrovus akumuliatoriui ne visuomet būtina pirkti naują, galima rasti ir kitą išeitį. Tokiais atvejais gali praversti akumuliatorių pakrovėjas. Nepaisant to, kad dažniausiai jis naudojamas žiemos metu, kai automobiliai neužsiveda dėl šalčio, tokį prietaisą verta turėti visuomet. Taigi, kaip išsirinkti labiausiai sau tinkantį?
Prieš įsigyjant kroviklį, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokios rūšies jūsų akumuliatorius. Priklausomai nuo to gali skirtis jam įkrauti reikalinga įtampa. Jei ji per didelė, akumuliatorių galima sugadinti. Automobiliuose naudojami rūgštiniai (švino) akumuliatoriai skirstomi į:
Tai pat kaip akumuliatoriai, jų krovikliai gali būti skirtingų rūšių. Jos yra dvi:
· Standartiniai.
Vertinant įrenginio galingumą, reikėtų atkeipti dėmesį į krovimo srovę, kuri nurodoma amperais (A). Kuo ji didesnė, tuo greičiau įkraunamas akumuliatorius. Tačiau svarbu nepamiršti, kad greitas įkrovimas nėra gerai. Todėl rekomenduojama, kad įkroviklio srovė neviršytų akumuliatoriaus talpos daugiau nei 10 %. Pavyzdžiui, jei turimo akumuliatoriaus talpa yra 60 Ah, jam įkrauti pakanka 6 A srovės.
Pagal veikimo būdą akumuliatoriaus pakrovėjas gali būti:
Amortizatoriai pasižymi pakankamai sudėtinga konstrukcija, todėl nustatyti jų gedimus dažniausiai nėra itin lengva. Pastebima, kad iškylančios problemos dažniausiai būna susijusios su netinkamu amortizatorių montavimu ir eksploatacija. Turint tam tikrų žinių, pastebėti ir atpažinti įvairius jų gedimus gali būti paprasčiau.
· Šių pakabos elementų gedimų būna pačių įvairiausių. Kaip dažniausiai pasitaikančius galima išskirti šiuos:
· pažeistas amortizatoriaus koto riebokšlis;
· konstrukcijos vidaus pažeidimai, susiję su vožtuvų mazgo ar stūmoklio gedimais, natūraliu susidėvėjimu;
· amortizatoriaus lūžimas dėl tvirtinimo kilpos nutrūkimo, koto perlūžimo, atraminių gumų pažeidimo ar susidėvėjimo;
· mechaninis konstrukcijos pažeidimas, toks kaip įtrūkimas, korpuso įdubimas;
· dujų nebuvimas amortizatoriuje ;
· prastos elemente esančių skysčių savybės.
· Tokius gedimus gali lemti tiek neprofesionalus jų montavimas, tiek netinkamos eksploatacijos sąlygos.
Požymių, išduodančių, kad automobilio amortizatoriai pažeisti, yra pakankamai nemažai. Tai gali būti:
· alyvos lašai ar nutekėjimas ant konstrukcijos korpuso ir koto;
· nutrauktas elemento tvirtinimas;
· važiuojat amortizatorius pernelyg „minkštas“;
· sulinkęs arba sulūžęs konstrukcijos kotas;
· įdubimas amortizatoriaus korpuse;
· įstrigęs amortizatorius;
· bildesys konstrukcijoje ir t.t.
Pavyzdžiui, alyvos nutekėjimas atsiranda tiek dėl natūralaus tarpiklio susidėvėjimo, tiek dėl korozijos. Tai gali būti ir amortizatoriaus koto pažeidimo montavimo metu pasekmė. Pakabos elemento tvirtinimas nulūžta tiek dėl ilgo eksploatavimo, tiek dėl pernelyg didelės apkrovos (pavyzdžiui, smūgio metu).
Stiprus smūgis, automobilio geometrijos pažeidimai, taip pat montavimo technologijos nesilaikymas gali sukelti amortizatorių koto sulinkimą arba lūžimą. Įstrigimas dažnai pasireiškia dėl vidinių konstrukcijų pažeidimų, vandens patekimo ir nekokybiško skysčio naudojimo.
Jei pastebėjote, kad jūsų automobilio amortizatoriai veikia neįprastai , rekomenduojama juos patikrinti ir, reikalui esant, pakeisti. Daugeliu atvejų tai - efektyviausias problemų sprendimo būdas. Plačiame Autoaibe.lt asortimente galite rasti platų šių priemonių pasirinkimą. „Laiku atliktas remontas gali padėti išvengti rimtų transporto priemonių gedimų ir didesnių finansinių nuostolių.
Ieškote naujų amortizatorių? Tuomet esate ten, kur reikia. Gausiame el. parduotuvės Autoaibe.lt asortimente, galite rasti didelį šių pakabos elementų pasirinkimą. Čia kiekvienas įsigys tai, ko jam reikia. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo ar tuirite klausimų, visuomet drąsiai kreipkitės į mūsų specialistus. Jie turi sukaupę nemažai patirties, todėl gali duoti naudingų patarimų ir padėti apsispręsti. Nedelskite, užsisakykite autodalis internete ir pasirūpinkite savo automobiliu jau dabar!
Automobilinių lempučių keitimu dažniausiai rūpinasi patys vairuotojai. Visgi, tai darant pirmą kartą vertėtų susipažinti su keletu aspektų. Tai bene geriausias būdas išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios gali lemti techninius automobilio gedimus, grėsmę savo ir kitų eismo dalyvių saugumui.
Pirmasis žingsnis – tinkamų lempučių įsigijimas. Šių priemonių tipų yra keletas, todėl reikėtų atidžiai įvertinti konkrečios transporto priemonės žibintus. Pavyzdžiui, LED lemputės automobiliams šviečia labai ryškiai, todėl jos gali netikti halogeniniams žibintams. Tokiais atvejais šviesa yra netinkamai laužiama, todėl reikia papildomo reguliavimo, kuris taip pat ne visada padeda.
Todėl dar prieš įsigyjant lemputes rekomenduojama išsiaiškinti automobilio žibintų tipą ir pasirinkti atitinkamas priemones. Autoaibe.lt galite rasti platų jų asortimentą. Halogeninės, ksenoninės, o gal LED – užsisakykite būtent tas lemputes, kurių jums reikia.
Nors lemputes daugeliu atvejų pakeisti nėra labai sudėtinga (priklausomai nuo automobilio modelio), tai darant reikėtų laikytis nurodytų instrukcijų. Pirmiausia užgesinkite variklį ir įjunkite rankinį stabdį. Siekiant išvengti elektros iškrovos, automobilio šviesos turėtų būti išjungtos. Nors 12 V įtampa ir nėra stipri, jai esant galima pakenkti tiek automobiliui, tiek lemputei.
Nepriklausomai nuo to, ar naudojamos halogeninės, ksenoninės ar LED lemputės automobiliams, jas reikėtų laikyti ne už stiklinės, o metalinės dalies. Taip sumažinama lemputės pažeidimo tikimybė, nes po lietimo pirštais likę riebalai gali ženkliai sutrumpinti jos veikimo laiką. Tam, kad transporto priemonės žibintai skleistų vienodo ryškumo šviesą, vienu metu rekomenduojama pakeisti abiejų pusių lemputes – ypač, jei prieš tai jos buvo keistos tuo pačiu metu. Labai tikėtina, kad perdegus vienai, neužilgo nustos šviesti ir kita. Todėl toks sprendimas gali padėti sutaupyti laiko.
Kartais pasitaiko atvejų, kai vairuotojai ignoruoja perdegusias automobilio lemputes ir neskuba jų keisti. Tačiau pastebėjus tokią problemą ją reikėtų spręsti nedelsiant – priešingu atveju tai gali turėti rimtų pasekmių. Prastai šviečiantys žibintai kelia pavojų tiek jums patiems, tiek aplinkiniams. Tykančių grėsmių išties daug:
· sumažėjęs matomumas;
· pailgėjęs reakcijos ir stabdymo laikas;
· kitų vairuotojų klaidinimas – nepastebimi automobilio gabaritai, todėl gali atrodyti, kad tai motociklas ar dviratis.
Halogeninės, ksenoninės ir LED lemputės automobiliams pardavinėjamos tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, todėl prireikus jas galima patogiai įsigyti. Jei nesate tikri, kokio modelio priemones pasirinkti, visuomet galite pasitarti su konsultantais.
Pasirūpinkite savo automobiliu jau dabar. Plačiame Autoaibe.lt asortimente galite rasti didelį autodalių ir aksesuarų pasirinkimą. Mėgaukitės patogiomis ir saugiomis kelionėmis – patyrusių specialistų komanda pasiruošusi jums padėti!