Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

TOYOTA TAMARAW FX F2 F3 Oro aušintuvas

Prekės ženklas:
Montuojama:
Ilgis, mm:
Plotis, mm:
Aukštis, mm:
Storis, mm:
Gylis, mm:
Matmenys, mm:
Medžiaga:
Nebuvo rasta prekių šioje kategorijoje, skirtų jūsų TOYOTA TAMARAW FX F2 F3

Jei domina šios kategorijos prekė pasirinktam automobiliui siųskite užklausą (įveskite el. pašto adresą arba telefono nr.)

Interkūleris yra naudojamas automobiliuose, kurių varikliai turi turbokompresorius. Jis užtikrina atvėsintą orą, todėl variklio veikimas yra efektyvesnis. Interkūlerio gedimai yra gana dažna ir labai erzinanti problema. Tad kviečiame susipažinti su šios sistemos veikimu ir galimais jos gedimais.

Kaip veikia interkūleris?

Anglų kalboje naudojamas žodis „Intercooler“ į lietuvių kalbą verčiasi kaip tarpinis aušintuvas, nes interkūleris yra įmontuotas tarp turbinos ir įsiurbimo kolektoriaus.

Pirmiausiai orą iš lauko įsiurbia turbina. Ji stipriai padidina oro slėgį, todėl jis įkaista. Kadangi degimas yra žymiai efektyvesnis kai oro temperatūra yra žemesnė, turbinas naudojantys varikliai, kuriuose nėra interkūlerio, dalį energijos iššvaisto tiesiog dėl per aukštos suslėgto oro temperatūros.

Būtent todėl tarp turbinos ir įsiurbimo kolektoriaus yra montuojamas interkūleris. Tai yra papildomas radiatorius, kuris vėsina turbinos suslėgtą orą, taip padidindamas variklio efektyvumą. Ši sistema susideda iš dviejų dalių – aušinimo radiatorius, kuris turi būti atviras vėsiam orui, bei vamzdžiai, kuriuos svarbu gerai pritvirtinti.

Kokie yra galimi interkūlerio gedimai?

Jeigu interkūleris tinkamai nebeatlieka savo funkcijos, simptomai gali būti įvairūs – sumažėjusi variklio galia, padidėjęs dūmingumas, girdimas turbinos švilpimas, užsidegusi „Check engine“ lemputė.

Dažniausiai interkūleriai prakiursta – plyšta vamzdžiai arba skyla aušintuvas. Būtent todėl labai svarbu tinkamai pritvirtinti interkūlerio vamzdžius. Kadangi šioje sistemoje oro slėgis yra labai aukštas, klijavimas ar kitoks vamzdžių bei aušintuvo remontas dažniausiai nėra veiksmingas.

Senesniuose varikliuose interkūleris dažnai užsikemša alyvos ir dulkių sudaryta mase. Tokiu atveju variklis nebegauna pakankamai oro, sumažėja galia ir padidėja dūmingumas dėl nepilnai sudeginamo kuro. Negana to, taip galima sugadinti ir pačią turbiną dėl neįprastai didelės apkrovos.

Kur įsigyti interkūlerį?

Interkūlerį savo automobiliui galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Autoaibe.lt. Čia siūlomas platus naujų dalių pasirinkimas įvairiausių markių automobiliams. Tiesiog pasirinkite savo automobilį ir netrukus pamatysite gausybę dalių kategorijų.

Prekes galite įsigyti ir atvykę į bet kurią Autoaibė fizinę parduotuvę. Čia mūsų specialistai mielai padės jums išsirinkti tinkamiausias dalis.

Autoaibė reguliariai rengia įvairias akcijas, kurių metu tam tikras dalis bei kitus automobilių priedus galite įsigyti pigiau!