Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

PLYMOUTH VOLARE Saloon Alkūniniai velenai

Prekės ženklas:
Ilgis, mm:
Storis, mm:
Vidinis skersmuo, mm:
Išorinis skersmuo, mm:
Parametras:
Nebuvo rasta prekių šioje kategorijoje, skirtų jūsų PLYMOUTH VOLARE Saloon

Jei domina šios kategorijos prekė pasirinktam automobiliui siųskite užklausą (įveskite el. pašto adresą arba telefono nr.)

Nepaisant variklio bloko, alkūninis velenas yra kone sunkiausia dalis. Ji yra pagaminta iš itin tvirto metalo, kadangi visa variklio galia, visas sukimo momentas pirmiausiai yra perteikiamas jam. Prie alkūninio veleno yra pritvirtinti švaistikliai – tai yra kojelės, kurios sujungia alkūninį veleną su stūmokliais.

Jeigu reikia keisti alkūninį veleną, nusimato labai rimtas ir, dažniausiai, brangus variklio remontas. Šiek tiek pakalbėkime apie tai, kokią funkciją atlieka alkūninis velenas ir kodėl jį reikia keisti.

Kokią funkciją atlieka alkūninis velenas?

Tai yra viena svarbiausių variklio dalių. Su alkūniniu velenu yra sujungiami visi stūmokliai. Kai degimo kamerose vyksta sprogimas, stūmoklis su švaistikliu yra stipriai stumiamas alkūninio veleno kryptimi, ko pasekoje pastarasis sukasi.

Įprastai prie vieno alkūninio veleno galo yra pritvirtintas skriemulys arba krumpliaratis, kuris, grandinės arba diržo dėka, kartu suka ir paskirstymo velenėlius. Na, o kitas alkūninio veleno galas jau sujungtas su pavarų dėže, perteikiant galią į ratus.

Alkūninis velenas yra itin kruopščiai subalansuotas, kad variklio darbas būtų kuo švelnesnis, be jokių vibracijų.

Kada jį reikia keisti?

Jeigu reikia keisti alkūninį veleną jūsų automobilyje, tai tikrai susidūrėte su rimtomis problemomis. O kokie yra simptomai netinkamai veikiančio, neveikiančio, sugadinto alkūninio veleno?

Dažniausiai vairuotojai susiduria su pačia rimčiausia problema – nulūžusiu velenu. Nors jis ir yra ypatingai storas ir tvirtas, didelė nuolatinė įtampa ir vibracijos paveikia svarbiausias metalo savybes ir jis gali trūkti.

Kadangi nutrūkus alkūniniam velenui dalis jos nustoja suktis, dažniausiai yra sulankstomi įsiurbimo bei išmetimo vožtuvai, ko pasekoje vien tik alkūninio veleno keisti nepakanka – reikia ardyti ir remontuoti visą variklį.

Turint omeny, kad tai yra gana daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas, rekomenduojama rinktis naują veleną.

Kur įsigyti?

Alkūninį veleną savo automobiliui galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Autoaibe.lt. Čia visada siūlomas platus prekių pasirinkimas iš įvairių gamintojų, todėl ir jums tinkamą kainą tikrai rasite.

Autoaibė taip pat reguliariai skelbia įvairias akcijas, kurių metų įvairias dalis bei automobilių aksesuarus galite įsigyti dar pigiau!