Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

JEEP GRAND CHEROKEE I ZJ ZG Diržai paskirstymo

Prekės ženklas:
Ilgis, mm:
Plotis, mm:
Medžiaga:
Nebuvo rasta prekių šioje kategorijoje, skirtų jūsų JEEP GRAND CHEROKEE I ZJ ZG

Jei domina šios kategorijos prekė pasirinktam automobiliui siųskite užklausą (įveskite el. pašto adresą arba telefono nr.)

Automobiliuose montuojami vidaus degimo varikliai turi vieną labai svarbią dalį – paskirstymo mechanizmą. Variklio paskirstymo diržas visada sujungia alkūninį veleną su paskirstymo velenėliu arba velenėliais. Tačiau, tuo pačiu diržu gali būti sukami ir tokie komponentai kaip vandens arba alyvos pompa.

Paskirstymo diržus yra būtina keisti reguliariai, kad variklis veiktų tinkamai ir sumažintumėte brangių gedimų riziką. Taigi, kas yra paskirstymo mechanizmas, kaip dažnai ir kodėl reikia keisti paskirstymo diržus?

Diržas arba grandinė

Šiuolaikininuose varikliuose vis dažniau yra naudojamos grandinės vietoje paskirstymo diržo. Jos yra tvirtesnės, ilgaamžiškesnės, todėl gamintojas kartais net nenurodo jos keitimo intervalo.

Reikėtų atsižvelgti į tai, kad grandinės keitimo kaina įprastai yra gerokai didesnė nei keičiant diržą, todėl vairuotojai, pradėjus barškėti grandinei, kartais tiesiog parduoda automobilį.

Žinoma, keitimo kaina stipriai priklauso ir nuo automobilio – kol vienuose automobiliuose tai galima padaryti per pora valandų, kitiems reikia iškelti visą variklį.

Kada reikia keisti paskirstymo diržą?

Paskirstymo diržo keitimo intervalas gali svyruoti nuo 50 000 km iki 100 000 km. Tikslų intervalą nurodyto automobilio gamintojas – jis priklauso nuo variklio galios, paskirstymo mechanizmo sudėtingumo, diržo storio.

Grandinę įprastai keisti reikia rečiau. Tačiau, tai nereiškia, kad keitimą galima visai pamiršti.

Rizika nekeičiant paskirstymo diržo laiku

Vairuotojai ne šiaip sau turi įprotį iškart pakeisti paskirstymo diržus įsigijus kitą automobilį. Didžioji dalis variklių yra pagaminti taip, kad nutrūkus paskirstymo diržui stūmokliai atsiremia į vožtuvus ir juos sulanksto. Toks nutikimas priveda prie ypatingai didelių išlaidų – variklio galvos nuėmimas, šlifavimas, vožtuvų keitimas ir t.t.

Taip pat vertėtų pabrėžti, kad keisti reikėtų ir generatoriaus diržą. Nutrūkęs generatoriaus diržas, kai kuriuose varikliuose, gali palysti po pagrindiniu paskirstymo diržu, ko pasekoje, greičiausiai, variklis irgi bus sugadintas.

Kur galima įsigyti paskirstymo diržą?

Jūsų automobiliui tinkantį paskirstymo diržą galite įsigyti internetinėje autodalių parduotuvėje Autoaibe.lt. Čia siūlomas platus dalių pasirinkimas, todėl ir sau tinkamiausią kainą neabejotinai rasite.

Autoaibė parduotuvėje reguliariai rengiamos įvairios akcijos, kurių metu tam tikrų gamintojų produkciją galėsite įsigyti pigiau!