Viskas priklauso nuo žibintų rūšies ir paskirties, skirtingi papildomi žibintai pasižymi skirtingomis savybėmis. Tačiau geras apšvietimas būtinas prastomis oro sąlygomis – lyjant lietui, sningant, esant rūkui. Patikimi žibintai labai svarbūs ir rudenį, ir žiemą.
Dienos žibintai paprastai naudojami ne naktį, o šviesiuoju paros metu, nes pagrindinė jų funkcija – sumažinti automobilio elektros sąnaudas ir atkreipti kitų eismo dalyvių dėmesį dienos metu. Tokie žibintai nuo 2011 metų privalomi visuose automobiliuose. Kaip jau buvo minėta, dienos žibintai naudingi, nes taupo elektros sąnaudas: jie mažiau apkrauna generatorių, nes nebereikia naudoti gabaritinių šviesų, numerių, prietaisų skydelio apšvietimo. Taigi mažinamos kuro sąnaudos ir tausojamas ne tik generatorius, bet ir akumuliatorius.
Rūko žibintų paskirtis nusakoma jų pavadinimu. Šie papildomi žibintai įjungiami, kai važiuoti trukdo rūkas arba esant blogoms matomumo sąlygoms. Kitu atveju jų naudoti negalima, nes gali akinti priešpriešiais atvažiuojančius vairuotojus. Šiuos žibintus galima įjungti ir jei sugedo kairysis artimųjų šviesų žibintas ir nėra galimybės jo pataisyti artimiausiu metu.
Signaliniai žibintai montuojami automobilio išorėje. Jų pagrindinė funkcija – kuo skubiau atkreipti kitų eismo dalyvių dėmesį. Signaliniai žibintai gali būti, pavyzdžiui, greitųjų naudojami švyturėliai. Paprastai tokie žibintai prijungiami prie automobilio cigarečių pridegiklio lizdo arba veikia baterijomis.
Universalūs žibintai gali būti naudojami ne tik automobiliuose, bet ir namuose. Jei tokie žibintai sumontuoti automobilyje, jie gali būti galinės eigos žibinto alternatyva.
Taigi papildomi žibintai automobiliuose naudingi ir būtini saugumo sumetimais. Paprastai jie naudojami dėmesiui atkreipti arba matomumui pagerinti. Jei norite išsirinkti tinkamus, kokybiškus žibintus, nepamirškite pasikonsultuoti su „Autoaibės“ specialistais.