Geliniai akumuliatoriai (VRLA) buvo sukurti 1957 m. ir nuo to laiko jie skirti masinei gamybai, daugiausia atsižvelgiama į tinkamumą automobiliams. Šie akumuliatoriai- aukštos kokybės, kuriami naudoti net sudėtingomis sąlygomis. Nuo pat gamybos pradžios šie akumuliatoriai buvo skiriami į du tipus - AGM ir GEL.
AGM akumuliatoriai modernesni, daugiau naudojami šiandieniuose automobiliuose. Jie itin tinka automobiliams su papildomais energijos suvartojimo šaltiniais. Priešingai nei kituose, AGM tipo akumuliatoriuose nėra skysto elektrolito. AGM ; vieni populiariausių gelinių akumuliatorių. GEL tipo geliniai akumuliatoriai (VRLA) vis dar naudojami, tačiau mažiau nei pirmieji AGM akumuliatoriai. Priešingai nei AGM tipo, GEL tipo akumuliatoriai - skysto elektrolito.
Abu akumuliatorių tipai turi panašumų, pavyzdžiui, jie itin tinka automobiliams, kuriais važinėjama sudėtingomis sąlygomis, itin aukštoje arba žemoje temperatūroje. Abiejų tipų akumuliatorių plokštelėse atsiranda mažiau korozijos, nes juose esanti rūgštis nesukelia tiek daug problemų. Šiuos akumuliatorius galima krauti net po visiško įkrovimo, todėl jie efektyvesni nei įprastieji. Palyginti su kitais akumuliatoriais, jie ir nesusidėvi taip greitai. Be to, šie labai saugus: dėl susidariusio dujų slėgio nesprogsta.
Nors geliniai akumuliatoriai (VRLA) reikalauja mažiau priežiūros, tam tikrų dalykų pamiršti nevertėtų. Akumuliatorių reikia valyti su sodos ir vandens mišiniu. Vandens nereikėtų rinktis paprasto reikėtų valyti distiliuotu vandeniu, kad ateityje nepasitaikytų netikėtų gedimų. Be to, visiškai įkrovus akumuliatorių reikėtų jį patikrinti voltmetru. Taip būsite tikri, kad akumuliatorius veikia taip, kaip reikia.
Jeigu pastebėjote, kad Jūsų akumuliatorius nėra toks kokybiškas kaip anksčiau, jis pakankamai nusidėvėjęs, reikėtų pradėti ieškoti naujo. Prieš pirkdami, atkreipkite dėmesį į:
Jeigu kyla daugiau klausimų, kaip išsirinkti Jums tinkantį gelinį akumuliatorių, pasikonsultuokite su „Autoaibės“ konsultantais.