Pasirinkti parduotuves
Pasirinktiautomobilį

Stabdžių trinkelės yra viena iš labiausiai besidėvinčių automobilio dalių. Kadangi jos dyla nuolatos kiekvieno stabdymo metu. Todėl labai svarbu skirti dėmesio ir periodiškai jas patikrinti bei prireikus pakeisti naujomis. Kadangi nuo to tiesiogiai priklauso ir stabdymo kelias, ir saugumas. Tuo labiau, kad daugelis automobilį naudoja praktiškai kiekvieną dieną. Tad ir pasirūpinti juo reikėtų atitinkamai.

 

Apie tai, jog kaladėlės jau pakankamai nusidėvėję, gali išduoti pašaliniai garsai stabdant. Taip pat tą galima pajusti iš ne tokio efektyvaus stabdymo, nors pastaruoju atveju priežasčių gali būti ir daugiau. Todėl įtariant kažkokios problemas pirmiausiai vertėtų pasikonsultuoti su meistrais. Tiesa, kai kuriuose naujesniuose automobiliuose gali būti sumontuoti specialūs davikliai, kurie reaguoja į stabdymo efektyvumo pasikeitimą ir apie tai praneša. Tokiu atveju prietaisų skydelyje gali užsidegti atitinkama lemputė arba atsirasti problemos pranešimas. Tuomet reikėtų keliauti į autoservisą, kur profesionalūs meistrai galėtų išspręsti šią problemą.

 

Susidėvėjimas labai priklauso tiek nuo konkrečių kaladėlių, tiek ir nuo to, kiek daug tenka keliauti bei nuo vairavimo įpročių. Jeigu mėgstate greitai įsibėgėti ir po to tenka pakankamai dažnai sumažinti greitį stabdant, tuomet kaladėlės dils pakankamai sparčiai. Todėl vairuotojai, kurie praleidžia didžiąją kelionės dalį mieste, tikrai dažniau keičia šias dalis. Kadangi tuomet dažnas stabdymas yra neišvengiamas. Tiesa, prie to gali prisidėti ir įvairūs nešvarumai papuolę tarp disko ir kaladėlių. Nors dažnu atveju jie natūraliai pasišalina ir didesnių problemų nesukelia. O norint, jog apsilankymai pas meistrus būtų retesni, vertėtų vengti intensyvesnio stabdymo, kai tai nėra būtina.

 

Šių dalių keitimas nėra labai sudėtingas, tačiau bet kuriuo atveju neišvengiamai teks nuimti automobilio ratus. Be to, vienu metu yra keičiamos abiejų priekinų ratų arba abiejų galinių ratų, kartais visų keturių ratų. Todėl ir jas įsigyti dažniausiai galima komplektais - priekinių arba galinių ratų. Ir šį darbą gerokai palengvina specialūs laikikliai bei suspaudėjas, kuris leidžia lengvai pakeisti ir įdėti naujas kaladėles. Aišku, pastarieji komponentai taip pat kartais gali būti pažeisti. Tačiau juos irgi galima įsigyti bei reikalui esant pakeisti naujais. Nors tai nėra natūraliai besidėvinčios detalės. Todėl dažnu atveju to daryti nereikės.

 

Kitas labai dažnai vairuotojams kylantis klausimas yra kokias rinktis kaladėles. Ir šioje vietoje pirmiausiai reikėtų vadovautis automobilio gamintojo rekomendacijomis. Kadangi kiekvienam modeliui gali būti tinkamas vis kitas variantas. Tuo labiau, kad net ir tokia pati transporto priemonė gali turėti skirtingas stabdžių sistemas. O nuo to priklausys ir kokios kaladėlės jai bus tinkamos. Pagelbėti gali specialus ženklas ant pačio gaminio bei pagrindiniai jo parametrai. Pagal juos bei tai, ką rekomenduoja gamintojas, tikrai galima nesunkiai atrasti tinkamą modelį. Be to, visuomet galima pasikonsultuoti ir su mūsų specialistais, kurie ne tik atsakys į rūpimus klausimus, bet ir padės renkantis.

 

Kokios geriausios kaladėlės ir pagal ką reikėtų rinktis, kai tinkamų variantų yra ne vienas. Neretai tokia dilema kyla žvelgiant į platų asortimentą, kuriame galima rasti skirtingų gamintojų analogiškus modelius. Ir būtent kaina tampa pakankamai svarbiu aspektu pasirenkant. Kadangi pas mus galima rasti tiek pigesnių, tiek ir aukštesnės kokybės, bet atitinkamai brangesnių variantų. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad kažkurie iš jų bus tikrai geresni, o kiti prastesni. Ir kiekvieną modelį reikėtų vertinti individualiai. Kadangi kartais kaip tik kokybiškesnės kaladėlės susidėvi netgi greičiau. Bet taip yra dėl jų specifinių savybių, kurios leidžia užtikrinti efektyvesnį stabdymą bei kartu apsaugo stabdžių diskus nuo didelio dilimo.

 

Minkštos kaladėlės laikomos vienomis iš efektyviausių. Kadangi jos gali maksimaliai sukibti su diskinių stabdžių diskais ir taip užtikrinti itin mažą stabdymo kelią. Tačiau tuo pačiu metu jos ir dyla greičiausiai. O tai reiškia, kad dažniau jas reikės pakeisti. Tačiau būtent toks variantas pasirenkamas daugelyje sportinių automobilių, kur stabdymas yra ypatingai svarbus.